KONST / Litografier / Färglitografi 14367057
nr 1436 7057
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 17/310. Färglitografi, bildmått: 24x36, yttermått inklusive ram: 42x53 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 december 2021
kl 19:16:22
2/12 14:58:00
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren